Kto podporuje ropovod cez Bratislavu

Autor: Miroslav Dragun | 8.7.2013 o 16:00 | (upravené 8.10.2014 o 23:45) Karma článku: 17,23 | Prečítané:  4639x

Na poslednom rokovaní bratislavského mestského zastupiteľstva padla zo strany poslancov zaujímavá otázka: „Musí ropovod Bratislava – Schwechat Pipeline prechádzať cez Bratislavu?“ Odpoveď by mala znieť: nemusí ale vlastne „musí“.

V rámci rokovania vyjadrila väčšina z nich názor, že ropovod by v Bratislave byť nemal. Tak ako pre mňa, aj pre nich je neprijateľné aby takáto stavba viedla v 21. storočí cez hlavné mesto členského štátu Európskej únie. Väčšina poslancov bratislavského zastupiteľstva zostala nepríjemne prekvapená, keď sme ich informovali, že magistrát o trasách ropovodu vie už dlho. Ale našli sa aj niekoľkí, čo sa počas môjho vystúpenia tvárili, že sa ich to ani netýka a že majú už dlho jasno v tom, ktoré trasy ropovodu prichádzajú do úvahy.

Rokovanie bratislavského mestského zastupiteľstva

Po zhruba hodinovej diskusii o tom, či primátor klamal alebo nie, sa zastupiteľstvo dostalo k hlasovaniu o návrhu uznesení predložených Petrom Lenčom. Atmosféra v  Zrkadlovej sále Primaciálneho paláca bola natoľko nastavená proti ropovodu, že navrhnuté uznesenia prešli v podstate hladkou väčšinou.  Prekvapenie pre mňa prišlo až vtedy keď sa skupina poslancov z Novej Väčšiny – Dohody spolu so SMERákmi zdržala hlasovania a jeden z nich dokonca hlasoval PROTI návrhu uznesenia, ktoré zaväzuje primátora bez odkladu začať spracovávať zmenu územného plánu hlavného mesta SR Bratislavy, ktorá by vylúčila trasovanie ropovodu cez katastrálne územia hlavného mesta SR Bratislavy,“ predloženého námestníčkou Kimerlingovou.

Poslankyňa z NOVADO sa pre Televíziu Bratislava vyjadrila, že, ona sa pozerá na ropovod cez Bratislavu trochu inak ako väčšina jej kolegov v bratislavskom zastupiteľstve. Podľa slov pani poslankyňe je karpatský koridor nepriechodný, lebo Rakušania si nebudú chcieť pustiť ropovod cez chránené uzémia Moravské pole a Národný park Donau-auen. Čiže ak správne chápem, pani poslankyňa a NOVADO súhlasia s trasovaním ropovodu Bratislava – Schwechat Pipeline cez hlavné mesto Slovenskej republiky, pretože Rakušania nechcú stavať ropovod cez  svoje chránené územia (!!).  Od poslankyne, ktorá ešte prednedávnom zúfalo hľadala „svojho“ voliča cez billboardové inzeráty a liberálneho krídla konzervatívnej strany je prinajmenšom zvláštne, že pred záujmom občanov dáva prednosť záujmu nadnárodných energetických spoločností.

Na záver tohto blogu si dovolím položiť jednu otázku: Prečo sa boja niektorí bratislavskí komunálni politici na všetkých úrovniach otvorene povedať, že súhlasia s výstavbou ropovodu cez Bratislavu?

Vážení čitatelia, taktiež môžete podporiť našu výzvu proti ropovodu BSP aj na portály changenet: http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=729275

 

 


Ak sa vám článok páčil, podporte ho prosím aj na http://vybrali.sme.sk/c/Kto-podporuje-ropovod-cez-Bratislavu/"

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Pozrite si, na čom chce šetriť štátna poisťovňa, aby sa dostala zo straty

Denník SME prináša zoznam úsporných opatrení, ako ho navrhla štátna poisťovňa a schválil Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

EKONOMIKA

Británia sa rozhodla, hranice aj pre Slovákov chce zatvoriť už v marci

Theresa Mayová chystá obmedzenie voľného pohybu.

DOMOV

Prieskum Polis: Voľby by vyhral Smer, SNS preferencie klesli

Do parlamentu by sa dostalo aj KDH.


Už ste čítali?