"Milióny" za dôveru voličov

Autor: Miroslav Dragun | 2.9.2014 o 7:29 | Karma článku: 4,28 | Prečítané:  740x

článku denníka SME o účtoch kandidátov na primátora hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy sa mohli čitatelia dozvedieť, že rôzne bankové inštitúcie ponúkajú pre politikov transparentné účty, že ich zriaďovanie a manipulácia s nimi má svoje muchy a tiež, že nie každý kandidát cítil potrebu oboznámiť verejnosť s cenou svojej kampane. To najdôležitejšie posolstvo však ostalo skryté.

Volič je znechutený cirkusom okolo financovania nedávnych prezidentských volieb. Je však aj otupený tým, že po každom hlasovaní hádžu médiá do éteru sumy, ktoré si bežný občan nevie predstaviť ani vo sne. Milión za kampaň? Dvestotisíc za bilboardy? Tristo za reklamu v televíziách? Alebo, ako v prípade nášho, našťastie (?) stále len premiéra, zákonných 132 755 Eur. Čo už... Občan si už akosi zvykol, že kandidát na olepenie celého Slovenska vyhodí státisíce a zrejme dospel k názoru, že je to vlastne v poriadku, že to k voľbám vlastne patrí, tak ako komisia, urna a predsedníčka Štatistického úradu.

Už sa ani nezamýšľa nad tým, čím majú voľby vo svojej podstate byť. Nie, nie je to najímanie desiatok brigádnikov, okupovanie verejného priestoru, ani kupovanie si času v spriatelených médiách. Nie sú to ani draho zaplatení volební poradcovia a krkolomné stratégie (teaser kampane, predkampaň, prvá vlna, druhá vlna....). Voľby majú byť v prvom rade o súboji myšlienok, argumentov, návrhov a v neposlednom rade aj osobností, ktoré sa na nich zúčastňujú.

Milan Kňažko tvrdí, že na voľby minie 150 000 € (4 518 900 SK), Milan Ftáčnik 250 000 € (7 531 500 SK). A to pri ročnom plate primátora zhruba 62 000 € (1 867 812 SK)!

Prijatie Ústavy SR, Kňažko, Ftáčnik a spol... Prijatie Ústavy SR, Kňažko, Ftáčnik a spol... (zdroj Shooty FB)

Pýtam sa, či je naozaj pán Kňažko ochotný robiť zo štvorročného mandátu polovicu zadarmo a pán Ftáčnik dokonca ešte viac? Iste, títo páni majú už niečo za sebou. Podaktorí dlhú politickú kariéru, iní zas riadiace funkcie v súkromnej sfére. Ale skutočne sú tieto horibilné sumy vyhodené doslova na ulicu tým, čo má byť kvalifikáciou pre dobrého primátora nášho mesta?

Ja hovorím, pri všetkej úcte k protikandidátom, že nie. Stále verím, že občan nášho mesta chce počuť čo jeden, druhý, alebo desiaty kandidát ponúkajú, čo urobia s prehustenou dopravou, zlým životným prostredím, nedôstojnou MHD.

Aj preto som sa rozhodol vstúpiť popri zvučných menách do súboja o post primátora. Nemám síce na účtoch státisíce, ani žiadneho silného hráča za chrbtom. Ponúkam len seba, svoj program a svoje skúsenosti bežného Bratislavčana, ktorý nielen dôverne pozná ťažkosti a problémy nášho mesta, ale mal odvahu ich aj riešiť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Prečo je nevyhnutná vojna Facebooku a Bruselu

Padol prvý výstrel v regulačnej vojne, ktorá bude určovať podobu Európy.

DOMOV

Únos, ktorý prispel k zrušeniu amnestií, prekonal očakávania

Od marca ho videlo vyše 275-tisíc divákov.


Už ste čítali?