Klame minister Pavlis, alebo nevie čo sa deje na ministerstve?

Autor: Miroslav Dragun | 13.1.2015 o 7:30 | Karma článku: 7,56 | Prečítané:  1762x

O ropovode cez Bratislavu sa hovorí už od októbra 2011. Do dnešného dňa však ministerstvo hospodárstva ani Transpetrol nepredstavili konkrétnu trasu ropovodu, ale stále len hľadajú výhovorky prečo trasu nezverejniť. Trasa mala byť zverejnená v roku 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 a naposledy sa minister hospodárstva vyjadril, že po skončení vnútrorezortného pripomienkového konania. Ale priebeho toto konanie?

Ministerstvo sa už dva roky vyhovára raz na voľby do VÚC a teraz na komunálne voľby. Je po voľbách a trasa nikde. Na konci decembra ma oslovila RTVS s otázkou, či mám nejaké nové informácie o stave projektu a vznikla z toho táto reportáž, kde minister povedal:

"Určite to dokonca roku nezverejníme, vzhľadom nato, že na ministerstve je tento materiál v pripomienkovom konaní...."

Táto veta ma veľmi zaujala tak som sa obrátil na ministerstvo hospodárstva s nasledujúcimi otázkami:

- Prebieha v ramci MH SR pripomienkove konanie materialu projektu ropovodu Bratislava - Schwechat Pipeline? - Ak ano? Ktore sekcie, odbory a oddelenia pripomienkuju tento material? - Kedy ma byt ukoncene pripomienkove konanie?  - V pripade ak je ukoncene pripomienkove konanie, ziadam zaslat material aj pripomienky a stanoviska jednotlivych sekcii, odborov a oddeleni

A včera som dostal takúto zaujímavú odpoveď:

Vážený pán Dragun,

 

Ministerstvo hospodárstva SR zaregistrovalo 7.1.2014 pod č. info3/2015-1013 Vašu žiadosť o informácie. Na jej základe Vám oznamujeme:

  • V súčasnosti v rámci MH SR neprebieha vnútorné pripomienkové konanie k materiálu o projekte ropovodu Bratislava - Schwechat Pipeline
  • Podľa štandardného postupu všetky materiály, ktoré majú byť predmetom rokovania Porady vedenia MH SR a následne vlády SR,  môžu pripomienkovať všetky sekcie a samostatné odbory a oddelenia.  
  • Zatiaľ nie je schválený plán práce Porady vedenia MH SR na prvý polrok 2015, tým pádom ani nie je určený termín predloženia materiálu „Správa o aktuálnom stave prác na ropovode BSP“, ani termín vnútrorezortného pripomienkového konania.

 

 

 

 

 

Vážený pán minister, teda ako to je? Prebieha pripomienkové konanie na ministerstve alebo nie? Klamete alebo nie? 

Na záver sa dá len konštatovať, že ministerstvo na 99% nepredstaví trasu ropovodu do konca januára 2015.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Prečo je nevyhnutná vojna Facebooku a Bruselu

Padol prvý výstrel v regulačnej vojne, ktorá bude určovať podobu Európy.

DOMOV

Únos, ktorý prispel k zrušeniu amnestií, prekonal očakávania

Od marca ho videlo vyše 275-tisíc divákov.


Už ste čítali?