Arogancia má meno Bratislavská vodárenská spoločnosť!

Autor: Miroslav Dragun | 19.3.2015 o 6:30 | (upravené 19.3.2015 o 9:47) Karma článku: 6,16 | Prečítané:  2887x

O niekoľko dní to bude presne 100 dní od nástupu nového vedenia mesta a mestského zastupiteľstva hlavného mesta SR Bratislavy. Za tú dobu na porvch vyplávalo množstvo káuz, pochybení a arogancie vedenia BVS.

Od začiatku roka vyplávala na povrch absolútna transparentnosť, otvorenosť a ochota počúvať svojho majoritného akcionára a verejnosť zo strany vedenia BVS. Bratislavská vodárenská spoločnosť sa ukázala ako transparentná už začiatkom roka 2015 keď odmietla zverejniť jednoduché informácie koľko kilometrov vodovodov, kanalizácií postavil, zrekonštruovala alebo kúpila. Vedenie spoločnosti som taktiež kritizoval za ich absolútny papalášizmus vo viacerých svojich blogoch a toto vedenie na čelene s nominantom KDH miesto otvoreného vysvetlenia podozrení sa pustilo do nekonštruktívneho osočovania mojej osoby.

Stanovisko BVSStanovisko BVS (Ja a text BVS :))

Áno, v minulosti som pracoval v BVS na honosne nazývanej funkcii "Manažér pre energetiku", kde som mal na starosti optimalizáciu a zníženie nákladov za využívanie tepla, plynu a elektriny v BVS. Zmluva medzi mnou a BVS bola uzatvorená na dobú určitú a do ukončenia projektu mi bola niekoľko krát vedením spoločnosti predĺžená. Považujem za absolutne arogantné a detinské ak hovorca spoločnosti Alexander Buzinkay, známy nominat KDH na pozície hovorcu, ktorý nastúpil na tento flek spolu so svojim stranníckym nominantom Ing. Beňom používa osobné útoky na zakrytie pochybných krokov vedenia spoločnost. Len pre zaujimavosť, aby sa pán Buzinkay mohol stať hovorcom až po nútenom odchode bývalého dlhoročného hovorcu. Taktiež BVS participovala ako generálny partner na konferencii, ktorú som organizoval pod názvom "Diskusné fórum o vode." Čize, ak by som odišiel z BVS v zlom, tak by somnou nerobil takéto podujatie.

Hovorca spoločnosti vo vyhlásení píše, že " BVS vyhlasuje, že v jej vedení pracujú profesionáli, nie politickí nominanti s dlhoročnými skúsenosťami v manažovaní akciových spoločností a s praxou v obore." Vážený pán hovorca, odporúčam vedeniu BVS aby sa rozpametalo a spomenulo si, že kto ich do spoločnosti nominoval. Prikladám zoznam, ktorý zverejnili Bratislavské noviny, s jednou úpravou na základe vyjadrenia bývaleho mestského poslanca Dušana Pekára, ktorý sa v minulom volebnom období prihlásil v mene KDH aj k nominácii pána Kmeťka do vedenia BVS.

 

BRATISLAVSKÁ VODÁRENSKÁ SPOLOČNOSŤ, a.s.

Akcionármi sú okrem mesta Bratislava aj obce a mestá na území, kde BVS dodáva vodu. Kontrolu nad podnikom si rozdelili SDKÚ-DS a Most-Híd.

  • Ing. Radoslav Jakab, predseda predstavenstva (SDKÚ-DS) do: 04.07.2014
  • Ing. Stanislav Beňo, predseda predstavenstva od: 3.10.2014 a generálny riaditeľ (KDH) 
  • Ing. Boris Gregor, podpredseda predstavenstva (Most - Híd)
  • Ing. Milan Hutkai, člen (Most - Híd)
  • JUDr. Stanislav Rehuš, člen (primátor, SMER-SD)
  • PaedDr. Milan Trstenský, člen (SDKÚ-DS)
  • Mgr. Rastislav Gajarský, člen (primátor, SMER-SD)
  • Ing. František Sobota, člen (zástupca menšinového akcionára)
  • Ing. Ľubomír Kmeťko, člen (KDH )

 

Zverejňovanie zmlúv BVSZverejňovanie zmlúv BVS (Ja :))

Taktiež, ako je vydieť na obrázku vyššie, tak BVS od 23.2.2015 nezverejňuje na svojom webe žiadne zmluvy. Existuje na to veľmi jednoduché vysvetlenie, buď BVS naozaj plní žiadosť primátora Nesrovnala, aby len "svietila a kúrila," alebo len naďalej flagrantne ignorujú svoju povinnosť zverejňovať zmluvy na svojom webovom sídle. Skôr je reálna druhá možnosť. Bratislavská vodárenská spoločnosť predsa uzavrela pred časom zmluvu s novou "dočasnou" SBSkou. Na túto skutočnosť upozornil Denník N 3.3.2015. Preto sa pýtam ako je možné, že vedeni BVS nezverejňuje zmluvy? Bojí sa vedenie BVS, že by "zlý" Dragun alebo niekto iný našiel opäť zaujímavú zmluvu a vedenie BVS by muselo naozaj predstúpiť pred média a verejnosť a vysvetlovať svoje obchody?

Na záver jedná pikoška. Bratislavská vodárenská spoločnosť mne osobne zamietla niekoľko žiadostí o informácie na základe zákona o slobodnom prístupe k informáciam (Viď vyššie). Ale naozaj tragikomické je, že vedenie spoločnosti odmietlo sprístupniť informácie minimálne dvom poslancom mestského zastupiteľstva. Pýtam sa čo robí dozorná rada spoločnosti? Ignoruje túto aroganciu moci zo strany vedenia BVS?

 

Ak vás blog zaujal kliknite na VYBRALI.SME.SK

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prehrali a odišli k medveďom. Danko nie je prvý, kto sa po porážke stratil

Za medveďmi pravidelne chodil Vladimír Mečiar, po neúspešných voľbách sa trikrát vytratil aj Robert Fico.

KOMENTÁRE

Bojkot zasadania vlády vracia Dankovi v hre vážnosť

Tromfom Danka je teraz jeho nevypočítateľnosť, náladovosť.

PRIMÁR

Strachu sa bude dať zbaviť. Vedci ho zničia pomocou svetla

Objav pomôže obetiam traumatizujúcich zážitkov.


Už ste čítali?