Nesrovnal to dal - Populista ako sa patrí!

Autor: Miroslav Dragun | 30.3.2015 o 7:15 | (upravené 30.3.2015 o 11:22) Karma článku: 11,68 | Prečítané:  4361x

Transparentnosť, otvorenosť, výberové konania do predstavenstiev, správných rád, budem iný ako Milan Ftáčnik a neviem čo všetko zaznelo v predvolebnej kampani z úst Iva Nesrovnala. Prišlo marcové zastupiteľstvo a všetko je inak, ako bolo pred voľbami. Veď aj otec národa Vladimír povedal "Je po voľbách, zvyknite si"! Niečo podobné sa udialo aj vo štvrtok na mestskom zastupiteľstve.

Vo štvrtok ráno si aj vrabce na strome čvirikali, že mestský rozpočet nebude zaradený do programu a tak sa aj stalo. Väčšina poslancov ale i občanov na rokovaní mestského zastupiteľstva si myslela, že nasledujúce zastupiteľstvo bude pokojné a jedine čo trošku zvýší adrenalín bude až bod BVS. Ale, predtým sa udialo divadlo, ktoré očakával málo kto. V rámci rokovania primátor Ivo Nesrovnal predložil materiál na zmenu členov dozorných rád a správnej rady do Mestské centrum Stará Tržnica. Nebolo by na tomto bode nič zvláštne pokiaľ by si poslanci nevyžiadali individuálne hlasovanie o každom členovi správnej rady zvlášť a nepožiadali by o sebaprezentáciu Petry Greksovej budúcej členky správnej rady.

Damý a páni, primátor Ivo Nesrovnal porušil svoj predvolebný slub a to, že na pozície do predstavenstiev a správnych rád budú výberové konania a nebudú v nich sedieť poslanci! Primátor Ivo Nesrovnal bez výberového konania vymenoval ako svojich nominantov do správnej rady poslanca a viceprimátora Milana Černého a dvoch zamestnancov, ktorých si sám priviedol na magistrát a to pána Bialka (bývalý obchodný riaditeľ BIGMEDIE patriacej pod J&T) a pani Greksovú (bývalú šéfku komunikácie MZV SR).

Týmto krokom primátor otvoril primátor cestu poslancom do predstavenstiev spoločností. Pokiaľ môže mesto v správnej rade Starej Tržnice sedieť viceprimátor prečo by v mestských podnikoch nemohli sedieť poslanci. Veď predsa poslanci sú tí, ktorí získali dôveru voličov. Preto si myslím, že model riadenia akciových spoločností, v ktorých je mesto akcionárom by malo fungovať následovane. V predstavenstve by sedeli traja manažéri a dvaja poslanci. Predstavenstva by mali päť členov a traja manažéri by zastávali aj výkonné funkcie generálneho, finančného a investičného riaditeľa a poslanci by mali v predstavenstve kontrolnú funkciu pri schvalovaní dôležitých zmlúv a iných dokumentov.

Druhým bezprecedentným krokom primátora bolo marketingové odvolanie predsedu predstavenstva BVS. Primátor veľkolepo oznamoval 9.3.2015, že odvoláva z funkcie predsedu predstavenstva BVS Ing. Beňa. Ľudia mu tlieskali, že aký dobrý krok urobil, ale primátor im zabudol povedať, že: Pán Beňo naďalej zostane členom predstavenstva a generálnym riaditeľ a taktiež predsedom predstavenstva spoločnosti, lebo primátor  do programu valného zhromaždenia navrhol iba jeho odvolanie a "zabudol" tam pridať bod menovanie nového predsedu predstavenstva čo de facto znamená, že pán Beňo zostane na základe stanov predsedom predstavenstva ďaľšíe tri mesiace. Keď si toto poslanci uvedomili chceli začať túto situáciu riešiť ale Ivo Nesrovnal v štýle otca národa Vladimíra rozhodol, že sa diskutovať nebude.

Najväčším tragikomickým fórom zo strany primátora bolo to, že dal poslancom 5 sekúnd na prihlásenie sa do diskusie a keď to nestihli a procedurálne žiadali o nové otvorenie diskusie v štýle Mečiara, Gottwalda nedovolil poslancom diskutovať. Áno, poslanci pripravovali zmenu vo vedení BVS a pokiaľ s tým primátor nesúhlasil aj tak nemal právo blokovať túto poslaneckú iniciatívu. Primátor mal jednoduchý spôsob ako vyjadriť svoj postoj s krokmi poslancov a to tým, že by buď podpísal alebo nepodpísal uznesenie, ale nie úmyselne zablokoval diskusiu.

Ako povedal vo štvrtok poslanec Borguľa, Ivo Nesrovnal je marketingový primátor! Nič viac! 

 

Ak vás môj blog zaujal zahlasujte na VYBRALI.SME.SK

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prehrali a odišli k medveďom. Danko nie je prvý, kto sa po porážke stratil

Za medveďmi pravidelne chodil Vladimír Mečiar, po neúspešných voľbách sa trikrát vytratil aj Robert Fico.

KOMENTÁRE

Bojkot zasadania vlády vracia Dankovi v hre vážnosť

Tromfom Danka je teraz jeho nevypočítateľnosť, náladovosť.

PRIMÁR

Strachu sa bude dať zbaviť. Vedci ho zničia pomocou svetla

Objav pomôže obetiam traumatizujúcich zážitkov.


Už ste čítali?