Poslanci a starosta Nového Mesta hovoria ÁNO ropovodu cez Bratislavu!

Autor: Miroslav Dragun | 21.4.2015 o 9:06 | Karma článku: 4,48 | Prečítané:  1105x

O ropovode cez Bratislavu sa toho napísalo a povedalo už veľa. BSK, mesto Bratislava, Petržalka, Ružinov, Vajnory a dokonca aj Karlova Ves uznesením svojích zastupiteľstiev odmietli trasovanie ropovodu cez Bratislavu. Tak, ako som to urobil pri iných mestských častiach som oslovil jedného poslanca či by toto uznesenie nepredložil na rokovaní zastupiteľstva bratislavského Nového Mesta a očakával som podobný postoj poslancov ako v iných mestských častiach, ale čo občan mieni starosta Kusý mení.

Na rokovaní miestneho zastupiteľstva BANM sa aktívne diskutovalo o voľbe hlavného kontrolóra mestskej časti. Diskusia bola dlhá a k bodu rôzne sa poslanci dostali neskoro podvečer. V tomto bode poslanec Ágoston predložil veľmi jednoduchý návrh uznesenia, že mestská časť Nové Mesto vyjadruje nesúhlas s ropovodom cez Bratislavu. Do diskusie sa na túto tému sa prihlásil len starosta Kusý s tým, že nechce aby sa Nové Mesto stalo lobistom spoločnosti MOL a nevie či je to dobré uznesenie. Ostatných cca 20 poslancov, ktorí bolo na zastupiteľstve sa k tomuto bodu ani slovíčkom nevyjadrili a diskusia v bode rôzne bežala ďalej. Čuduj sa svete, prišlo hlasovanie a všetci nezávislí poslanci, ktorých pred voľbami tlačil a podporoval starosta Kusý sa pri hlasovaní zdržali alebo boli proti. A tak jediná mestská časť Bratislava Nové Mesto sa zatiaľ nepripojila proti výstavbe ropovodu cez Bratislavu.

Je smutné, že ani jeden tzv. nezávislý poslanec sa v rámci diskusie nepostavil a nepovedal dôvod prečo toto uznesenie nepodporí. Rokovania miestneho zastupiteľstva sledujem už dlhšie a skupina poslancov okolo starostu Kusého hlasuje tak ako starosta píska. Mám pocit, že starosta Kusý sa proti tomuto uzneseniu postavil negatívne pretože som ráno pred zastupiteľstvom dal von blog s informáciou, že jeho 14 "nezávislých" poslancov zvolí jeho poradcu a ex kancelára za kontrolóra mestskej časti. Mrzí ma, že starosta mestskej časti sa nezúčastnil hlasovania o ropovode už v roku 2013 ako župný poslanec BSK a pritom podľa dochádzky bol prítomný na rokovaní zastupiteľstva kde sa toto uznesenie prijalo. Taktiež bohužial sa starosta Kusý nezúčastnil diskusie o ropovode ani rokovaní mestského zastupiteľstva a nikdy negatívne proti tomuto uzneseniu nevystúpil ani na rokovaní mestskej rady. Mrzím ma, že starosta Kusý a je ho 14 nezávislých poslancov robia z tejto témy politiku a nepripojili sa k ostatným mestských častiam.

Hlasovanie na strane 35

Na záver treba povedať, ze ropovod nemá byť trasovaný cez Nové Mesto, ale ide o vyjadrenie solidarity s mestom a ukázať, že hlavného mesto je jednotné. Prípadná havária ropovodu znečistí pitnú vodu pre všetkých bratislavčanov. Preto si myslím, že politikárčenie v tejto veci nie je na mieste.

Na záver video z rokovania bodu rôzne v BANM:

 

Ak vás blog zaujal zahlasujte na VYBRALI.SME.SK

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prehrali a odišli k medveďom. Danko nie je prvý, kto sa po porážke stratil

Za medveďmi pravidelne chodil Vladimír Mečiar, po neúspešných voľbách sa trikrát vytratil aj Robert Fico.

KOMENTÁRE

Bojkot zasadania vlády vracia Dankovi v hre vážnosť

Tromfom Danka je teraz jeho nevypočítateľnosť, náladovosť.

PRIMÁR

Strachu sa bude dať zbaviť. Vedci ho zničia pomocou svetla

Objav pomôže obetiam traumatizujúcich zážitkov.


Už ste čítali?