Chystá sa v Bratislave „opäť“ palácový prevrat?

Autor: Miroslav Dragun | 26.5.2015 o 8:29 | (upravené 26.5.2015 o 14:27) Karma článku: 7,54 | Prečítané:  2815x

 Môj blog zo včera vyvoval vo vodách bratislavského komunálu celkom rozruch. Počas včerajšku som absolvoval niekoľko telefonátov, že či ma kúpil Nesrovnal, alebo či si neuvedomujej o čo ide. 

 Na úvod musím povedať, že nemám záujem pôsobiť v žiadnom predstavenstve bratislavských mestských podnikov, aj keď nikdy nehovor nikdy. Po včerajšom blogu som si vypočul viacero poznámok, že si prihrievam polievočku, lebo chcem ísť do predstavenstva BVS a takto sa snažím vyšachovať z hry niektorých iných ľudí. Je to intergalaktická blbosť, aj keď si dovolím absolútne s čistím svedomím povedať, že vodárne poznám ako vlastné topánky a množstvo poslancov veci okolo BVS somnou konzultuje. Ale poďme k veci. 

 Včera počas dňa sa ku mne dostala informácia, že predseda Bratislavského klubu Ján Budaj pripravuje nejaké zaujímavé uznesenie na stredajšie pokračujúce zastupiteľstvo z konca minulého mesiaca týkajúce sa mestských podnikov. Toto uznesenie by malo absolútne zmeniť obsah uznesenia k materiálu„Zásady spolupráce...“ Pokiaľ, by toto v stredu na zastupiteľstve nastalo, vzniká nám tu nový zaujímavy jav a to, že v rámci akéhokoľvek bodu si môžeme dať akékoľvek uznesenie. To znamená, že nabudúce môže skupina poslancov otvoriť personálne otázky v uznesení o predaji alebo prenájme mestského majetku.

 Pokiaľ sa aktuálna „28“ rozhodne na najbližšom zastupiteľstve zválcovať mestské podniky bude to zaujímavý precedens. Nakoľko personálne otázky v podnikoch sa podarili Ftáčnikovi elegantne doriešiť do konca júna. V tomto volebnom období mám pocit, že poslanci chcú ukázať primátorovi Nesrovnalovi, že oni sú tí, ktorí rozhodnujú. Úprimne musím povedať, že pokiaľ sa to pokúsi teraz Ján Budaj a jeho družina nasilu pretlačiť, tak primátor toto uznesenie na 99% nepodpíše a na ďaľšom zastupiteľstve toto pripravované uznesnenie na 100% neprejde troma pätinami. Nakoľko ako som písal v predchádzajúcom blogu a včera mi to viacero poslancov potvrdilo, Budajovo memorandum podpísali a podporili pre dočasný kľud v klube a nemajú záujem ísť do zbytočného konfliktu s primátorom.

 Preto odporúčám aj poslancom, ktorí mi včera vyčítali, že som sa postavil na stranu tých zlých, skoro podvodníkov, ktorých vedie primátor Nesrovnal aby si spolu sadli lebo v júli končí funkčné obdobie predstavenstvám a dozorným radám mestských podnikov a môže sa stať, že tieto firmy bude „de facto“ a teda i „de jure“ zrelé na výmaz z obchodného registra.

 Prosím vás, priatelia poslanci veď sa poznáme osobne a máme priateľské vzťahy, riešte výmeny vo vedeniach mestských podnikov citlivo. Pamätám si ako mesto vyčistilo predstavenstvá mestských podnikov v roku 2011 uplne na kosť a nové vedenia všetkých podnikov sa vyše roka šzoznamovali s fungovaním jednotlivých spoločností.

 A na záver len toľko, že v mestskom zastupiteľstve bolo už niekoľko pokusov o prevrat a nikdy sa nepodarili a časť ľúdí sa asi do teraz nepoučila. Takže chladnú hlavu kolegovia poslanci a nájdite rozumné riešenie aj pre Vás aj pre primátora, ale hlavne a v provom rade pre Bratislavu.

 

P. S. Prosím mohli by sa v stredu na zastupiteľstve prihlásiť tí poslanci, ktorí chcú isť do predstavenstiev nech občania vedia, že čo a ako.        

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

autorská strana toma nicholsona

Recept na šťastné manželstvo. To druhé

Ak je skúsenosť matkou múdrosti, prečo nie sú druhé a tretie manželstvá úspešnejšie?


Už ste čítali?