Chce "transparentný disdent" Budaj obsadiť mestské podniky?

Autor: Miroslav Dragun | 1.6.2015 o 8:30 | Karma článku: 4,69 | Prečítané:  1710x

Ubehlo niekoľko dní od prijatia zásad vzťahov medzi mestom a mestskými podnikmi. V týchto zásadách sa mohlo písať aj o tom, že poslanci nemôžu byť v predstavenstvách mestských podnikov. Bohužiaľ, vďaka  klubu Jána Budaja.

Ján Budaj sa po týchto voľbách konečne vyfarbil. Dlhé roky to hral na transparentnosť, otvorenosť a na to, že on je ten chudák, ktorého všetci utláčali. Ak si pozriete záznam z rokovania zastupiteľstva, ktoré sa konalo 27.5.2015, uvidíte, že pán predseda Budaj sa takmer v každom príspevku sťažoval, že ho poriadne za Ďurkovského ani za Ftáčnika nepustili do žiadnej dozornej rady a ani predstavenstva. Tak si milý Janko asi po voľbách povedal: "a teraz im to vrátim."

Podľa prijatých zásad by mali byť zastúpenia klubov v jednotlivých podnikoch pomerné, čo znamená, že čím väčší klub, tým viac členov dozorných rád a predstavenstiev, či už z radov poslancov alebo odborníkov. Absolútne rozumiem prečo sa Janko Budaj a spol snažia silou mocou presadiť pomerný systém. Tu nejde len o Dopravný podnik, OLO a BVS. Netreba zabudnúť, že v tomto volebnom období sa končí zmluva s RECAROM (BIGMEDIA) ohľadne reklamných nosičov na vozidlách MHD a pokojne sa môže stať, že reklamu bude opäť prenajímať nejaká mestská spoločnosť napojená na DPB. Taktiež BVSka má dve dcérske spoločnosti, ktoré majú široké predstavenstvá a dozorné rady, ktoré bude treba obsadiť. Samozrejme, že dozorné rady a predstavenstvá obsadia nominanti tých klubov, ktoré mali väčšinu v pomernom zastúpení.

Taktiež považujem za absolútne pokrytecké smerom k voličom, ak niekto (povedzme, že Janko B.) hovorí pred voľbami, že chce obsadiť mestské podniky odborníkmi a následne na zastupiteľstve nezahlasuje za to, že v predstavenstvách mestských firiem nebudú poslanci a otvorene hovorí o tom, že aj v ich klube sú poslanci, ktorí majú záujem pracovať pre mesto ako členovia predstavenstva. Škoda, že si dal záväzok obsadiť mestské podniky odborníkmi Janko Budaj aj do volebného programu. (STRANA 8)

Pokiaľ Janko Budaj chce do predstavenstiev mestských firiem odborníkov akých ponúkal v minulosti na svojej kandidátke do NR SR, ako napr. MUDr. Viliam Fischer, ktorý sa v roku 2012 usmieval z billboardu strany Jána Budaja a sľuboval, že ozdraví slovenské zdravotníctvo. Namiesto toho ozdravoval svoju peňaženku. Ktovie, či náhodou nejakú tu kačičku či husičku nedoniesol na volebný štáb strany, za ktorú kandidoval a či nebodaj náhodou nespolufinancoval zo "svojich prímov" aj kampaň pána predsedu?

Druhou podobnou osobnosťou, ktorú som už spomínal je Dušan Repák, ktorého mal Janko Budaj na kandidátke. O pánovi Repákovi sa vie, že je blízky právnik Ivana Kmotríka a zastupoval rôzne "iné osobnosti".

Janko vyháňa mafiu, ale kto platil jeho kampaň?Janko vyháňa mafiu, ale kto platil jeho kampaň? (http://panobcan.sk/zakulisie-politiky-na-slovensku-s-prichutou-stb/)

Ospravedlnil sa vôbec už Ján Budaj za to, že mal na kandidátke usvedčeného korupčníka Fischera? 

Na záver mi dovoľte takto verejne vyzvať pána Budaja, aby do piatku 5.6.2015 verejne priznal, ktorí jeho poslanci majú záujem byť členmi predstavenstiev mestských podnikov? Pokiaľ tak neurobíte budem vás považovať za nastrčenú figúrku nemenovaného "ctihodného" občana , ktorý má rád bratislavskú vodu.

 

P.S. Veľmi pekný profil pán Budaja nájdete TU.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

autorská strana toma nicholsona

Recept na šťastné manželstvo. To druhé

Ak je skúsenosť matkou múdrosti, prečo nie sú druhé a tretie manželstvá úspešnejšie?


Už ste čítali?