Kotlebovci a starosta Starého Mesta

Autor: Miroslav Dragun | 21.6.2015 o 11:50 | (upravené 21.6.2015 o 13:59) Karma článku: 8,98 | Prečítané:  2106x

Včera Bratislavou pochodovali tisíce nacistov, rasistou a inej hávede. Okrem ich pochodu sa však v Bratislave konal aj Globsec a City downhill. Tieto podujatia sú dlhodobo plánované a preto sa pýtam, prečo sem pustili náckov? 

Včerajší deň mi prišiel absolutne absurdný. Pri Dunaji diskutovali o svetovej bezpečnosti politické špičky z celého sveta. Senátor John McCain obhajoval dodávku zbraní na Ukrajinu, premiér Fico v Gabčíkove varil halászlé a plavil sa po Dunaji a Filip Polc organizoval City Downhill a ani v najhrošom sne nečakal, že dopadne tak tragicky ako dopadol.

Nebudem riešiť príhovor Kotlebu a iných magorov. Nebudem riešiť to, že pochodujúci náckovia urážali ľudí okolo seba, ktorí majú iný názor. Nebudem riešiť to, že vymleté hlavy napadli slušných ľúdi.Tu nie je totiž čo riešiť. To čo vyvádzali je absolútne nepriateľné a treba to odsúdiť. Skôr ma štve, že ako je možné, že samospráva Starého Mesta povolila v jeden deň v centre Bratislavy tri takéto podujatia.

Pamätám si, že keď sme my robili akciu v centre mesta a išli sme ju ohlásiť na úrad Starého Mesta tak som tam strávil skoro hodinu, nakoľko moje podujatie kolidovalo s inou akciou a tetuška úradníčka hodinu hľadala riešenie. Preto sa pýtam, ako je možné v roku 2015 v Bratislave povoliť naraz bezpečnostnú konferenciu Globsec, kde príde Cameron, Hollande, McCain, Bratislava City Downhill a k tomu pochod náckov? To už naozaj starosta Starého Mesta nemá všetkých päť pohromade. Máme tu dve svetové akcie a kopu médií a cudzincov a my si pustíme do Starého Mesta náckov? To naozaj nevedel starosta Starého Mesta spolu s políciou a Kaliňákom si sadnúť a nepovoliť pochodovať náckom do centra mesta?

Kotleba a spol sa smejú. Dostali svoj mediálny priestor a popriali nám "krásny biely deň", karavána ide ďalej. Slovensko si však spravilo vo svete brutálnu hanbu. To čo sa stalo včera v Bratislave sa nedeje ani v slumoch v Rio de Janiero. Vďaka neschopnosti úradu Starého Mesta máme reklamu "ako lusk".     

 

KVÍZ PRE VŠETKÝCH EXPERTOV NA IMIGRÁCIU, ANTROPOLÓGIU A "TRADIČNÚ KULTÚRU". Jeden z týchto dvoch ľudí je príslušník kresťanskej komunity, ktorá existuje nepretržite 2000 rokov, druhý je jeden z vodcov islamistického Moslimského bratstva. Ktorý je ktorý? 

P.S. Pán starosta, Staré Mesto nie je len o kontajneroch na Šafku a povoleniach predávať kávu v centre mesta!  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

autorská strana toma nicholsona

Recept na šťastné manželstvo. To druhé

Ak je skúsenosť matkou múdrosti, prečo nie sú druhé a tretie manželstvá úspešnejšie?


Už ste čítali?