Otvorený list Bratislavskej vodárenskej spoločnosti! Prečo búrate vodné zdroje?

Autor: Miroslav Dragun | 26.11.2015 o 9:00 | (upravené 27.11.2015 o 0:03) Karma článku: 12,52 | Prečítané:  6500x

Vážený pán generálny riaditeľ, obraciam sa Vás s týmto otvoreným listom ohľadne možného nezákonného zbúrania objektov vodojemu, čerpacej stanice a možného zničenia vodárenského zdroja Boldog.

     Vážený pán Beňo, vy ako uznávaný odborník v oblasti vodárenstva, isto viete, že v súčasnej dobe zbúranie vodárenského zdroja znamená s veľkou pravdepodobnosťou jeho trvalé znehodnotenie a zničenie. Preto som s veľkým prekvapením a znepokojením zaznamenal, že Bratislavská vodárenská spoločnosť pravdepodobne nezákonne zbúrala v roku 2013 vodojem a čerpaciu stanicu na vodárenskom zdroji Boldog.

     Búracie povolenie na odstránenie vodojemu a čerpacej stanice vydala obec Boldog. Vážený pán generálny riaditeľ, predpokladám, že máte vedomosť o tom, že búracie povolenie na odstránenie vodných stavieb na verejné zásobovanie pitnou vodou môže vydať podľa zákona o vodách len okresný úrad a nie obec. Bol som veľmi nepríjemne zaskočený, že Váš výrobný riaditeľ Róbert Nemec vybral na zabezpečenie potrebných povolení na zbúranie objektov spoločnosť, ktorá podľa referencií nemá žiadne skúsenosti s vodnými stavbami. Na základe týchto zistení som sa rozhodol obrátiť na krajskú prokuratúru so žiadosťou o zrušenie nezákonného búracieho povolenia.

     Vážený pán generálny riaditeľ, dňa 25.11.2015 sa uskutočnilo pracovné stretnutie na vodárenskom zdroji Boldog, ktorého sa zúčastnil bratislavský mestský poslanec pán Radovan Jenčík a vedúci divízie výroby vody pán Jozef Šafárik. Bol som nepríjemne prekvapený vystupovaním Vášho zamestnanca, ktorý bagatelizoval celý problém a tvrdil, že aj keby odstránenie predmetného vodojemu a čerpacej stanice bolo nezákonné, Bratislavská vodárenská spoločnosť, a.s. si nechá „prepečiatkovať“ rozhodnutia a všetko bude v poriadku. Podľa môjho názoru je absolútne neprijateľné, aby človek, ktorý je zodpovedný za divíziu výroby vody, znevažoval možné porušenie zákona.

     Vážený pán generálny riaditeľ, som šokovaný v akom zúboženom stave je vodárenský zdroj Boldog. Celý areál vodárenského zdroja je rozkradnutý a nezabezpečený. Pán vedúci divízie výroby vody argumentoval, že nemáte dostatočné kapacity na jeho ochranu a aj tak ho asociálne živly rozkradnú a že pravdepodobne Bratislavská vodárenská spoločnosť, a.s. nechá aj zostávajúce objekty na vodárenskom zdroji zbúrať. Vážený pán generálny riaditeľ nerozumiem prečo sa výrobný úsek namiesto zabezpečenia zvýšenia kvality vody a ochrany vodárenského zdroja rozhodol radšej všetky stavby zbúrať. Je Bratislavská vodárenská spoločnosť tak bohatá, že si môže dovoliť nechať zbúrať celý vodárenský zdroj?

     Vážený pán generálny riaditeľ, na základe korektných vzťahov Vás informujem, že som sa rozhodol v súvislosti s návštevou vodárenského zdroja Boldog a vyjadreniami vedúceho divízie výroby vody podať trestné oznámenie na neznámeho páchateľa vo veci porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku. Nie je možné, aby sa niekto správal k majetku nás všetkých absolútne ignorantsky!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Nezabudli sme a nesmieme zabudnúť

Dnes si pripomíname, prečo je dôležité, aby sa z našej pamäti nestratili príbehy z čias vojny.

ONLINE: Sagan začína na Giro d'Italia. Časovka má prekvapujúceho lídra

Peter Sagan dnes ide 1. etapu na Giro d'Italia 2021. Sledujte ju live cez online prenos.


Už ste čítali?