Bratislavskí poslanci ako nesvojprávni majsterkovia alebo hlasovanie o lesoparku!

Autor: Miroslav Dragun | 4.7.2016 o 8:00 | (upravené 4.7.2016 o 9:08) Karma článku: 7,23 | Prečítané:  2403x

Bratislavskí poslanci sú asi naozaj nesvojprávni! Večer zahlasujú za zrušenie uznesenia o ochrane lesoparku a ráno sa za hlasovanie ospravedlňujú. Škoda, že nikto hneď po hlasovaní neprotestoval, že bol uvedený do omylu.

Bratislavskí poslanci sú asi naozaj nesvojprávni! Večer zahlasujú za zrušenie uznesenia o ochrane lesoparku a ráno sa za hlasovanie ospravedlňujú. Škoda, že nikto hneď po hlasovaní neprotestoval, že bol uvedený do omylu.

Bratislavčania, ale aj ostatní obyvatelia Bratislavskej župy považujú bratislavský lesopark za zelené pľúca Bratislavy a veľmi citlivo vnímajú akúkoľvek činnosť na jeho území. Urobiť tak závažné rozhodnutie o zrušení uznesenia, ktoré upravuje ťažbu dreva a rieši širšie vzťahy bez širokej spoločenskej diskusie považujem za návrat do obdobia Gejzu Šlapku alebo Vavríka.

Ako povedal kedysi Mikuláš Dzurinda "Nerozumieme, prečo máme rokovať pod rúškom noci, ja sa obávam, že pod rúškom noci konajú iba zlodeji a valec zo Zlatej Idky sme tu už mali." Je absolútne neospravedlniteľne, že primátor Nesrovnal, ktorý bol iniciátorom uznesenia o ochrane bratislavského lesoparku nechal rokovať zastupiteľstvo o tak závažnom bode rokovať pod rúškom noci. Naozaj platí Dzurindov citát, že „pod rúškom noci konajú iba zlodeji a valec zo Zlatej Idky?“ Mrzí ma, že poslanci, ktorí boli uvedený do omylu na mieste neprotestovali, že hlasovanie bolo zmätočné a oni sú proti.

Jedine Eliška Pätoprstá v bode rôzne požiadala primátora aby zvážil nové hlasovanie o tomto bode, lebo malo byť zmätočné. Prečo sa neozvalo viacero poslancov? Prečo to primátor ignoroval?

Postoj primátora Nesrovnala je o to viac zarážajúci, že ani slovom neobhajoval svoje uznesenie a musel to urobiť miesto neho Jano Budaj. Primátor Nesrovnal dokázal mnoho krát hneď v rokovacej sále vykrikovať, že nejaké uznesenie nepodpíše a tu mlčal ako voš pod chrastou a hlúpo sa len za predsedníckym stolom chechtal spoločne s prvým námestníkom Černým. 

Pokiaľ chcú poslanci, vedenie mesta, mestských lesov a lesnícko-ťažobná loby zvýšiť ťažbu dreva v lesoparku, tak by mali mať odvahu na širokú verejnú diskusiu. Nie je umenie si dať urobiť jeden posudok a pod rúškom noci odhlasovať zrušenie uznesenia, ako zlodeji a podvodníci. Umenie je dokázať verejnosti vysvetliť dôvody a presvedčiť ich, že je to na prospech všetkých obyvateľov Bratislavy a Bratislavskej župy.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Nezabudli sme a nesmieme zabudnúť

Dnes si pripomíname, prečo je dôležité, aby sa z našej pamäti nestratili príbehy z čias vojny.

ONLINE: Sagan začína na Giro d'Italia. Pôjde pred favoritmi na ružový dres

Peter Sagan dnes ide 1. etapu na Giro d'Italia 2021. Sledujte ju live cez online prenos.


Už ste čítali?