Bratislavská fraška na pokračovanie alebo "Horúčka bratislavského leta"!

Autor: Miroslav Dragun | 30.8.2016 o 10:45 | Karma článku: 7,89 | Prečítané:  2721x

O letných prázdninách sa hovorí, že sú uhorkovou sezónou a cez leto sa nič závažné nedeje. Avšak v bratislavskom komunále je to presne naopak. V Bratislave vládla „Horúčka bratislavského leta!“

Začnime však trošku historickým exkurzom. Je to presne rok, čo v Bratislave prebehlo „transparentné“ výberové konanie na predsedov predstavenstiev mestských spoločností. Všetci si pamätáme, ako dopadla táto fraška. To bolo rečí, že ako transparente a otvorene budú vyberaní riaditelia a predstavenstvá mestských firiem. Prešiel rok a čuduj sa svete, máme tu „horúčku bratislavského leta.“  V bratislavskom komunále prebehol najväčší boj o posty v Bratislavskej vodárenskej spoločnosti, nakoľko je považovaná za bratislavské zlaté vajce. Boj sa skončil, miesta sa rozdali a prešiel rok a v tichosti sa rozdelili miesta v predstavenstvách a dozorných radách dcérskych spoločností Bionergy a dlhodobo kritizovanej Infra Services. Žiadne verejne híringy, výberové konania a dokonca ani len jedna tlačová správa, že sa robia zmeny v kľúčových dcérskych spoločnostiach.

Priatelia, áno dobre čítate! Primátor Ivo Nesrovnal, ktorý sľuboval transparentné výberové konania urobil v tichosti, v spolupráci s predstavenstvom BVS, zmeny vo vedení týchto podnikov. Keď sme sa na to pýtali na valnom zhromaždení BVS, boli sme absolútne odignorovaní s odkazom, že si to máme pozrieť v obchodnom registri. Je pre mňa šokujúce, že  v spoločnosti BIONERGY, v ktorej vlastní Bratislavská vodárenská spoločnosť 100% akcií je v predstavenstve tejto spoločnosti aj pán Patrícius Palla, ktorý bol prichytený pri tom, ako spolu s ďalšími dvoma kandidátmi predložili totožné rozvojové projekty na post generálne riaditeľa a predsedu predstavenstva BVS. 

To ale nie je všetko. Prišiel horúci august a predstavenstvo Bratislavskej vodárenskej spoločnosti sa rozhodlo, že zvolá valné zhromaždenie kľúčovej dcérskej spoločnosti Infra Services. Nerozumiem prečo malo predstavenstvo BVS potrebu zvolávať valné zhromaždenie uprostred leta. Ale čuduj sa svete na valnom zhromaždení sa rozšírilo predstavenstvo z 5 na 6 členov a do predstavenstva a dozornej rady pribudli zaujímavé postavičky. Za pozornosť stojí napr. pán Roman Masár, ktorý v minulosti sedel v Dopravnom podniku a podľa obchodného registra je stále v dozornej rade spoločnosti Donar Slovakia, ktorej šéfuje Fedor Flašík.

Je absolútne nepochopiteľne, že primátor Ivo Nesrovnal nemal potrebu o týchto zmenách informovať mestské zastupiteľstvo a ani ostatných akcionárov Bratislavskej vodárenskej spoločnosti. Vyzerá to tak, že v spoločnosti Infra Services ale aj v Bratislavskej vodárenskej spoločnosti posilnil svoju pozíciu veľkopodnikateľ stojací za minoritným akcionárom Infra Services spoločnosti HEDIN. Transparentná fraška s „transparentným“ primátorom pokračuje ďalej. 

Taktiež aby sa nezabudlo. Generálnym riaditeľom Infra Services zostáva človek, ktorý stojí za zvláštnym obstarávaním informačného systému pre BVS. BVS síce vyplatila stovky tisíc eur, ale nový informačný systém nemá. Primátor má plné ústa rečí o transparentnosti, ale to, že generálnym riaditeľom strategickej spoločnosti je človek, ktorý stojí za zvláštnym obstarávaním nefunkčného informačného systému pre Bratislavskú vodárenskú spoločnosť je mu fuk.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Nezabudli sme a nesmieme zabudnúť

Dnes si pripomíname, prečo je dôležité, aby sa z našej pamäti nestratili príbehy z čias vojny.

ONLINE: Sagan začína na Giro d'Italia. Pôjde pred favoritmi na ružový dres

Peter Sagan dnes ide 1. etapu na Giro d'Italia 2021. Sledujte ju live cez online prenos.


Už ste čítali?