Ministerstvo "ne"životného prostredia Lászla Sólymosa

Autor: Miroslav Dragun | 12.7.2017 o 14:00 | Karma článku: 10,42 | Prečítané:  7192x

Už niekoľko mesiacov beží diskusia o budúcom národom parku Podunajsko. Štátna ochrana prírody vypracúva projektový zámer Podunajska a ministerskí úradníci zatiaľ špekulujú, ako znižiť úroveň ochrany prírody v Bratislavskom kraji. 

Dnes sa mi do rúk dostala zaujímavá ministerská korešpondencia. Sekcia vôd ministerstva píše sekcii ochrany prírody a krajiny, aby zrušila chránené územia nad zdrojmi pitnej vody: Sedláčkov ostrov, Sihoť, Pečniansky les, Rusovce - Ostrovné Lúčky a Čunovo. Podľa generálneho riaditeľa sekcie vôd Ing. Nováka, sú vyhlásené chránené územia zbytočné a postačí ochrana v zmysle Zákona o vodách a Vyhlášky o ochranných pásmách vodárenských zdrojov. List si môžete prečítať tu: 

Musím povedať, že som ostal veľmi zaskočený touto požiadavkou sekcie vôd. Už viac ako rok hovoríme o tom, že územia ako Sedláčkov ostrov, Sihoť, Pečniansky les, Rusovce - Ostrovné Lúčky, Čunovo a iné majú byť súčasťou národného parku Podunajsko. Čelíme tlaku lesníkov, developerov, poľovníkov a nakoniec to vyzerá tak, že dostaneme nožom do chrbta od ministerstva životného prostredia.

Vážený pán minister, verím, že list Vášho generálneho riaditeľa je len omyl a neznalosť problematiky a nie úmysel. Nechce sa mi veriť, že ministerstvo životného prostredia navrhuje samo sebe znižiť počet chránených území v Bratislave. Vážený pán minister Sólymos, uvedmujete si Vy a taktiež Vaší úradníci, že práve chránené územia zvyšujú ochranu vodárenských zdrojov? Viete, že vďaka chráneným územiam s III. a vyšším stupňom ochrany nemáme všade plantáže šlachtených topoľov? 

Vážený pán ministers Sólymos, verím, že ste neprepadli lesníckej a inej lobby a nedovolíte, aby sa na Sihoti, v Rusovciach, alebo na iných vodárenských zdrojoch rušili chránené územia, pretože ak ich raz zrušíme, už nikdy sa nepodarí vrátiť ich späť. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.


Už ste čítali?