V Bratislave nikomu nevadí stavebný odpad v Dunaji

Autor: Miroslav Dragun | 17.10.2018 o 15:00 | Karma článku: 5,58 | Prečítané:  2338x

Počujete to ohlušujúce ticho? Či už zo strany primátora Bratislavy, starostu Petržalky, podpredsedníčky Bratislavského samosprávneho kraja, ktorá zároveň sedí aj v dozornej rade bratislavských vodárni! Všetci len mlčia a čakajú.

Kvalita životného prostredia v Petržalke je ohrozená! Vo svojom blogu o tom píšem ako človek, ktorý zastavil ropovod cez Žitný ostrov a Petržalku, upozornil na skládku CHZJD vo Vrakuni, odhalil navážanie stavebného odpadu na stavbu bratislavského obchvatu a je jeden z hlavných iniciátorov národného parku Podunajsko.

O Petržalke sa dlhé roky hovorilo ako o betónovej džungli bez kúska poriadnej zelene, ale my Petržalčania vieme, že opak je pravdou. Petržalka je zatiaľ zelenými pľúcami Bratislavy. Nachádzajú sa tu úžasné zákutia v lužných lesoch pri Dunaji, pokojné oázy v petržalskom lesoparku v okolí Malého a Veľkého Draždiaka. To všetko však môže byť čoskoro minulosťou.

Vďaka nezodpovednému správaniu štátnych inštitúcií, chamtivosti developerov a majiteľov skládok odpadu nielen na území Petržalky si ohrozujeme zdroje pitnej vody, chránené prírodné územia, ale hlavne našu mestskú časť ako takú. Za tichého súhlasu štátnych inštitúcií sa do Jarovského ramena vysypalo stovky ton odpadu a ďalšie stovky ton sa používa na stavbu ďalších častí obchvatu Bratislavy.

Preto sa pýtam, Petržalčania, Bratislavčania, do kedy budeme v tichosti sledovať to ako nám chamtiví developeri a nezodpovedný štát ničia naše mesto a našu Petržalku? Budeme sa nečinne prizerať na to, ako končí odpad v ramenách Dunaja a pod telesom diaľnice?

Už nebudeme mlčať a spoločne zastavíme devastáciu životného prostredia v Petržalke!

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Zrušili oslobodenie Kočnera. Kto je predseda senátu Peter Paluda

Čelil Harabinovi, zlákala ho SaS. Neskôr to ľutoval.

Dobré ráno

Dobré ráno: Biden si potrebuje upratať Putina, ak chce ustrážiť Čínu

Stretnutie lídrov sa konalo v Ženeve.

Obranca Vavro má covid. Čo to znamená pre ďalšie zápasy Slovákov?

Tím musí mať k dispozícii aspoň 13 hráčov.


Už ste čítali?