Chcú nám už úplne sprivatizovať "bratislavskú" vodu?

Autor: Miroslav Dragun | 6.6.2019 o 11:48 | (upravené 6.6.2019 o 12:06) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  3791x

V posledných dňoch sa opäť rozprúdila diskusia o privatizácií alebo neprivatizácii bratislavských vodárni. Či Kmotrík vlastní alebo nevlastní čast Infra Services, ale ako to tak býva pod lampou je najväčšia tma! 

 

O týždeň v sobotu to budú dva mesiace čo do bratislavských vodárni nastúpil dočasný, krizový manažment, ktorý mal poupratovať po 3 rokoch pofindérneho fungovania spoločnosti. Očakávania boli veľké a dúfal som, že sa veľa vecí pohne v krátkom čase vpred, ale nestalo sa. 

Nový manažment miesto zásadných personálnych zmien v dcérskej spoločnosti Infra Services údajne riešeni dosadenie bývalých obskúrnych postavičiek späť do vedenia bratislavských vodárni. Už niekoľko dní sa po Bratislave šepká, že časť dočasného predstavenstva BVS chce na pozíciu generálneho riaditeľa BVS dosadiť otca privatizácie Infra Services a spolutvorcu neslávnej a nevýhodnej SLA zmluvy Jaroslav Nému a za poradcov ľudí, ktorí sú v spise Gorila a stoja za zbúraním vodárenskeho zdroja Boldog na Žitnom ostrove.

Od roku 2010 bojujem za ochranu vodárenských zdrojov na Žitnom ostrove, od roku 2015 zastupujem časť menšinových akcionárov bratislavských vodárni pri výkone akcionárskych práv a vďaka podpore viac ako 20 miest, obci z Bratislavského a Trnavského kraja s akcionárskym podieľom viac ako 6% sedím vo Výbore zástupcov akcionárov a mám zo všetkého veľmi podivnú pachuť v ústach. 

Logo Infra ServicesLogo Infra Services

Do vedenia spoločnosti boli zvolení nominati primátora Bratislavy, poslaneckých klub bratislavského mestského zastupiteľstva, aby urobilo poriadok a mám veľmí zlý pocit, že sa (verím, že nevedomky), nechávajú zneužívať na dotiahnutie privatizácie bratislavských vodárni. Lebo inak mi nedáva zmysel, že prečo časť predstavenstva vôbec uvažuje nad tým, že by sme takýchto kostlivcov, ktorí majú blízko k oligarchom a k pofidernej privatizácií posadili do vedenia vodárni v roku 2019?

Dočasné predstavenstvo by malo miesto týchto hlúpych nápadov, ktoré môžu poškodiť spoločnosť riešiť odvolanie "Nesrovnalových" nominatov z Infra Services. Tých nominatov, ktorý chceli nechať vymazať Infru z registra partnerov verejného sektora a tým ohroziť opravy a rekonštrukcie vodovodov a kanalizácií pre viac ako 720 000 obyvateľov Bratisalvského, Trnavského a časti Trenčianského kraja. 

Tak ako som mal zlý pocit zo Zsolta Lukáča v roku 2015 mám zlý pocit z krokov, ktoré robí tento dočasný manažment a to už nehovorím o zlom pocite s utajovaného "transparentného" výberového konania na nového šéfa vodárni.

 

Autor je člen Výboru zástupcov akcionárov BVS za viac ako 20 obcí z akcionárskym podieľom 6,3%. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Zrušili oslobodenie Kočnera. Kto je predseda senátu Peter Paluda

Čelil Harabinovi, zlákala ho SaS. Neskôr to ľutoval.

Dobré ráno

Dobré ráno: Biden si potrebuje upratať Putina, ak chce ustrážiť Čínu

Stretnutie lídrov sa konalo v Ženeve.

Obranca Vavro má covid. Čo to znamená pre ďalšie zápasy Slovákov?

Tím musí mať k dispozícii aspoň 13 hráčov.


Už ste čítali?